Dom

Wygoda, funkcjonalność i nowoczesność – jaki narożnik wybrać do salonu?

Oczywistym jest, że meble wypoczynkowe muszą zapewniać odpowiedni poziom komfortu. Szukamy narożników, na których wygodnie będzie nam się siedziało po pracy. Takich, które pozwolą na relaks z książką czy tabletem. Odpowiednio miękkie, nieodkształcające się siedzisko, wystarczająco wysokie oparcie – to tylko kilka spośród naszych oczekiwań.

Wygoda to ważny aspekt w przypadku mebli. Jednak wygodny narożnik to nie wszystko. Oczekujemy od niego czegoś więcej. Chociażby tego, by pięknie prezentował się w pomieszczeniu. Zwykle przecież miejsce narożnika jest w najbardziej reprezentatywnym miejscu w domu. To na niego często w pierwszej kolejności zwrócą uwagę goście.

Narożnik typowy czy multifunkcjonalny?

To, jaki narożnik wybrać do salonu, uzależnione jest od wielu czynników. Przed zakupem odpowiedniego, warto zadać sobie pytanie, czego od tego mebla oczekujemy. Czy ma to być tradycyjne miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną, mebel, na którym zasiadać będą goście, a może jednocześnie łóżko, rozkładane okazjonalnie?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli narożników. Wiele z nich posiada opcję rozkładania, dzięki czemu z powodzeniem zastępują one typowe, sypialnianie łóżka. Funkcja spania okazuje się przydatna zwłaszcza w przypadku niewielkich mieszkań, gdzie często wygospodarowanie miejsca do snu stanowi nie lada wyzwanie.

Bo wygląd ma znaczenie!

O tym, jak zróżnicowany jest rynek narożników, najlepiej świadczy ilość konfiguracji, w jakich meble te występują. Narożniki prawo- i lewostronne, z bokami i bez, w oparciem dzielonym, z oddzielnymi poduszkami, z regulacją zagłówków, na nóżkach wysokich, niskich, skórzane, pokryte tkaniną lub ekoskórą – wybór jest ogromny.

Nie brakuje nowoczesnych wariantów, narożników z charakterem, o nietypowych odcieniach tapicerki, wersji z pufą w zestawie, z półkami umieszczonymi na boku mebla. Bogata oferta sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. O tym, który model wybierze, zdecydują już indywidualne preferencje, a także styl pomieszczenia, w którym narożnik stanie.