Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych produktów przedsiębiorstwa Energoel

Najlepsze piece do wytopu metali kolorowych oferuje Energoel. Modele PDP – 3 doskonale sprawdzają się, gdy ilość metali kolorowych nie jest zbyt duża w warunkach laboratoryjnych. Mogą nimi być: złoto, srebro oraz platyna. Dla kupujących udostępnione są modele jakie współpracują z tyglami ceramicznymi a także wersje mające tygiel grafitowy. Pojemność tygli to mniej więcej pięćdziesiąt mililitrów.

Charakterystyka techniczna pieców opublikowana jest pod linkiem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i sugeruje, że warto w takie piece się zaopatrzyć pod spodziewane zastosowanie. Niskie straty mocy znajdują wkład w zminimalizowaniu kosztów eksploatacyjnych, powiązanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W przedsiębiorstwie stosowany jest oryginalny system IPM – EnergoEl. To on pozwala na optymalne oraz automatyczne dostosowanie mocy urządzeń do zmieniających się parametrów wsadu. Imponująca sprawność energetyczna wpływa na dynamiczność nagrzewania. Maszyny ciepłownicze mają niewielką masę oraz niewielkie wymiary.

W związku z tym nawet wtedy, gdy powierzchnia jest ograniczona sprawdzą się świetnie. Każda maszyna wykonana jest z użyciem hartowania indukcyjnego, czyli można dostosować do pewnych czynności. Można też korzystać z lutowania twardego albo miękkiego. Zleceniodawcy chwalą to, że usługi są wykonane zgodnie z ich wymaganiami. Opis usług zaprezentowany jest na witrynie marki. Przedsiębiorcy są zawsze zadowoleni.

Mające zastosowanie w przemyśle piece wyróżnia: duża bezawaryjność, imponująca produktywność, duża wydajność w obrocie energią, opcja automatyzacja procesów, prosta obsługa, sterowanie temperaturą, kompaktowa budowa, małe gabaryty, bardzo dobry wpływ na środowisko oraz możliwość użycia wybranych opcji, w zależności od wymagań przedsiębiorcy. Ze względu na to, że są to piece bardzo rozbudowane, można oczekiwać na ich bezawaryjne działanie. Wskazana firma ciągle podąża za wymaganiami zleceniodawców w obrębie wykonywanych pieców.