Dom

Posiadłości w Chorwacji – kierunek nie jedynie na wczasy

Wśród podróżników wciąż coraz większą popularnością cieszą się państwa śródziemnomorskie. Niemniej jednak obecnie coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w inne miejsca. Bezsprzecznie Należałoby zaintrygować się Chorwacją. Kraj jest o wiele tańszy niż kurorty w Europie Zachodniej. W dodatku słynie z wielu interesujących miejsc. Zawiedzeni nie będą na pewno miłośnicy zwiedzania, ale również oraz pieszych wycieczek. Wśród atrakcji przyrodniczych wyróżniają się parki narodowe Krka oraz Plitvickie Jeziora.

Turyści mają również zazwyczaj okazję, by podziwiać imponujący Adriatyk. Chorwacka przyroda wbrew pozorom jednak nie przyćmiewa atrakcji kulturowych. W dowolnym przewodniku turystycznym dużo miejsca poświęca się największym miastom Chorwacji. Pośród nich najistotniejszy jest bezsprzecznie Dubrownik, doceniony przez UNESCO, a również Split oraz Trogir. Sporo biur podróży oferują wycieczki do Chorwacji nastawione przede wszystkim na zwiedzanie.

Wolno jednakże coraz częściej spotkać się z ofertą 7+7, gdzie objazdówka scalona jest z tygodniowymi wczasami. Sezon letni to czas, kiedy większość ludzi planuje własny coroczny urlop, niemniej jednak coraz więcej osób decyduje się też na nieruchomości – Real estate realestate-honeste.com. Sprzyjają mu nie tylko wolne dni, ale również perfekcyjna pogoda. Choć turystyka nadzwyczaj dynamicznie rozwija się dosłownie wszędzie, to niemniej jednak wciąż prym wśród turystycznych destynacji wiodą kurorty śródziemnomorskie. Coraz to wyżej w rankingach jest również ostatnio Chorwacja.

Położony na Półwyspie Bałkańskim kraj jest na pewno znacznie tańszy od miejscowości w Europie Zachodniej, a atrakcji też w nim nie brakuje. Przede wszystkim warto zaciekawić się historią Chorwacji i zobaczyć jej największe miasta. Na liście UNESCO znalazł się Dubrownik, śliczną zabudowę ma Split w Dalmacji, należałoby również odwiedzić Trogir i oczywiście Zagrzeb. Atrakcją, jaka przyciąga też tysiące wędrowców zza granicy jest chorwacka przyroda. W największym stopniu kultowe są Plitvickie Jeziora. Ich czysta, turkusowa woda oraz liczne łączące je wodospady tworzą wspólnie niezapomniany widok, który warto choć raz w życiu zobaczyć.