Dom

Najważniejsze zasady właściwego montażu paneli podłogowych

Pozyskujących panele wielu klientów kieruje się wyłącznie kolorem oraz ceną. Nie jest to słuszne bo materiał z jakiego są one wykonane i konserwacja mają decydujące znaczenie w ich trwałości podczas użytkowania.

Najprościej przy kupnie zdecydować się na jeden rzeczowy typ w rozmaitych odcieniach oraz wzorach – więcej na panele nowości sklep. Nie jest to jednak mądry wybór. Panele w toalecie będą poddane innym czynnikom niż w sypialni bądź pomieszczeniu gospodarczym. Do sypialni starczą panele podłogowe średniej jakości o ciepłych odcieniach lecz już do kuchni, panele powinny być odporne na wilgoć.

Muszą też posiadać grubszą pierwszą warstwę, co uchroni nas przed szybkim ścieraniem. Jeśli będziemy pragnęli zainstalować panele w pomieszczeniach gospodarczych, sprawa prezentuje się całkiem inaczej. Niebawem po montażu przestrzeni powinniśmy pomyśleć o należytej konserwacji.

Nieraz potrzebna może być nawet warstwa ochronna. Trzeba nie zapominać że panele nie są ze stali, lecz w szeregu przypadków jest to nie do końca trwały materiał. Właśnie dlatego również wybór poprawnego materiału ma obowiązek być dokonany ze względu na przeznaczenie, a nie cenę. Układając panele przy ścianie lub też rogu pomieszczenia ekspresowo przekonamy się, iż potrzebujemy czegoś do docinania elementów. Nie zaleca się tu piłek ręcznych gdyż panele powinny pozostać docięte co do milimetra.

Aby cięcie było łatwe przyda nam się kątownik stolarski czy też poziomica. Gdy ułożymy pierwsza linię paneli ma okazję się także okazać, iż na składniach powstały maleńkie rowki. W owym czasie też powinniśmy użyć pasów uciskowych. Kiedy panele są składane na kleju najprzyzwoiciej zostawić założone pasy na kilkanaście minut.