Dom

Jakie funkcje i parametry posiadać powinien dobry wideodomofon

W prywatnych domach coraz chętniej zamiast tradycyjnych domofonów są montowane wideodomofony. Nie ma się czemu dziwić, gdyż cenowo nie wychodzi to jakoś dużo drożej, a komfort używania takiego urządzenia jest znacznie wyższy. Ale zakupienie dobrego wideodomofonu do łatwych rzeczy nie należy, i należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych przeczy. Przede wszystkim trzeba zdecydować, czy dane urządzenie obsługiwać będzie jedną posesję, czy więcej, przy jednej bramie. Przy tej drugiej opcji świetnie się sprawdzi wideodomofon dwurodzinny, w którym pojedyncza jednostka zawierająca kamerę będzie przyłączona do dwóch zajmujących się sterowaniem.

Jeśli chodzi o te urządzenia bardzo istotna jest jakość obrazu, a ta będzie zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim duże znaczenie mają techniczne parametry kamery, tu bardzo się przydaje tryb pracy w podczerwieni oraz diody do doświetlenia. Lecz to co rejestruje układ kamery należy gdzieś obejrzeć – czyli należy sprawdzić, jakimi parametrami dysponuje ekran.

Wideodomofon jednorodzinny w zależności od modelu będzie miał wyświetlacz o przekątnej od kilku do nawet kilkunastu cali, na dużym widać większe szczegóły, ale liczyć się też trzeba z nieco wyższymi cenami.

Jednostki mogą być łączone ze sobą za pomocą przewodów albo bezprzewodowej sieci. To drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze. Nie trzeba bowiem kłaść przez całe podwórko specjalnych kabli, a poza tym sieć daje możliwość dołożenia do układu urządzenia mobilnego. Tego typu możliwości między innymi posiada wideodomofon eura, bardzo popularny wśród klientów.