Idealne działanie wentylatorów do pyłów wyprodukowanych w Nestro

Wdrożenie doskonale opracowanej techniki odpylania przez firmę Nestro to następny dowód na to, że firma ta doskonale rozeznana jest w nowoczesnych rozwiązaniach służących ochronie środowiska i zadbaniu o kondycję zdrowotną osób zatrudnionych w konkretnym miejscu. Prawidłowe odpylanie ma wyjątkowe znaczenie w tych zakładach, gdzie korzysta się z urządzeń stolarskich oraz w centrach obróbczych. Pozwala to zmniejszyć koszty zużycia maszyn zajmujących się obróbką drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, dostosowane do specyfiki pracy w wyznaczonym zakładzie zastępują ręczne usunięcie odpadów powstających w wyniku produkcji. Nie ma mowy o tym, że jakieś odpady zostaną w maszynie, dzięki czemu będzie ona działała bardzo dobrze. Rozwiązania przedsiębiorstwa z takiego zakresu przeznaczone są dla mniejszych, jak i dla średnich firm.

W mniejszych firmach mogą zostać zastosowane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w połączeniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je używać na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączać do jednej albo do dwóch maszyn. To idealne rozwiązanie dla firm, w jakich nie ma nazbyt dużo maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych wymiarów Wentylatory do pyłów. Zwarta konstrukcja i mobilność pozwalają na wykorzystanie w wielu zakładach pracy. Można do tego typu urządzenia podłączyć do 3 maszyn.

Dla średnich i dużych zakładów Nestro proponuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, przystosowany do oddzielenia pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od pięciu do 100 000 m3/h. Tego typu urządzenie zbudowano z komór, a więc można je w dowolny sposób modernizować. Ma wiele zabezpieczeń technicznych, dlatego nie trzeba się obawiać, że mogłoby wywoływać zagrożenie w zakładzie pracy. Oferta wzbogacona jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, przeznaczone do tych miejsc, w jakich pojawia się ryzyko wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczą wówczas pył z groźnych mieszanek powietrza.